KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14513331
nr 1451 3331
Clarence Dysell
(1933-2001), Sverige
Oljemålning, C Dysell. Signerad, skårgårdsmotiv. Olja på pannå, 53x78cm, yttermått inklusive ram: 67x93cm
Clarence Dysell, svensk målare född 1912, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 februari 2022
kl 19:59:18
25/2 16:01:14